نحوه انتخاب نوع بیت الماس با توجه به ماهیت سنگ و روش حفاری

July 29, 2021

آخرین اخبار شرکت نحوه انتخاب نوع بیت الماس با توجه به ماهیت سنگ و روش حفاری

1) بیت PDC ، بیت الماس پلی کریستالی مسطح و بیت روی سطح عموماً برای سنگهای همگن نرم ، متوسط ​​سخت و کامل استفاده می شود.

2) بیت های آغشته به طور کلی برای سنگ های سخت ، سخت ، شکسته ، شکسته و بسیار ساینده استفاده می شوند.

3) بیت الماس ماتریس سخت برای سنگ نرم با سایندگی قوی ، دانه درشت و شکسته انتخاب شده است.

4) بیت الماس ماتریس نرم برای سنگ سخت ، ساینده ضعیف ، ریز دانه و دست نخورده (تشکیل "کشویی") انتخاب شده است.

5) اگر بین سایش و سختی تناقض وجود داشته باشد ، مشمول سایندگی است.به عنوان مثال ، در مورد سنگهای دارای سایندگی قوی و سختی بالا ، ماتریس سخت اضافی باید انتخاب شود.در غیر این صورت ، ماتریس به سرعت توسط سنگ ها ساییده می شود و بیت توانایی کار خود را از دست می دهد.

6) الماس درجه یک و دانه ریز باید به دلیل تشکیل سنگ پیچیده و سایندگی قوی انتخاب شود.

7) سنگ دارای سایندگی قوی ، ذرات نسبتاً شکسته و درشت است.ماتریس با غلظت الماس بالا انتخاب شده است.

8) اگر سنگ نرم ، شکسته ، ساینده و سخت است ، بیت الماس آغشته با چند نازل و نازل بزرگ باید انتخاب شود ، در غیر این صورت ، بیت با چند نازل و نازل کوچک باید انتخاب شود.

9) محدوده کاربرد شکل لب لب الماسی معمولی به شرح زیر است

bottom کف صافپس از پایین آمدن حفره ، در حال اجرا است و فیلم معمولی تنها پس از خرد شدن سوراخ در یک قوس کوچک قابل دستیابی است.پایداری ضعیف ، آسان برای ایجاد خم شدن گمانه ، معمولاً در حفاری سنگهای ساینده سخت و متوسط ​​استفاده می شود.

② لب دایره ای است.این می تواند زمان سنگ زنی اولیه را کوتاه کند و اغلب در سنگهای ساینده متوسط ​​سخت و متوسط ​​استفاده می شود.

lip لب نیم دایرهلبه داخلی و خارجی لب تقویت شده ، مناسب سنگهای سخت و ساینده است.

lip لب پله ای (تک مرحله ای یا چند مرحله ای).معمولاً از آن در سیم کشی سیم و سایر مته های دیوار ضخیم برای تولید سطح شکسته استفاده می شود.این دارای ثبات حفاری خوب و اثر ضد انحراف خاص است.برای لایه سنگی ساینده با ضعف متوسط ​​سخت مناسب است.

lip سطح لب مخروطی (مخروط داخلی ، مخروط بیرونی ، دو مخروطی).در پایین سوراخ ، دارای ثبات و هدایت خوبی است که برای جلوگیری از انحراف مفید است.غالباً در بیت متخلخل سیم مورد استفاده قرار می گیرد.

spray لب پایین اسپری.کف سوراخ تمیز شسته می شود ، که می تواند میزان بازیابی را در سنگ شکسته بهبود بخشد ، اما پردازش پیچیده است.

lip لب دندانه ای متحدالمرکز.نتایج نشان می دهد که سطوح آزاد زیادی در انتهای سوراخ وجود دارد و پودر سنگ درشت برای برش الماس مفید است.فشار محوری مورد نیاز کوچک است و عملکرد ضد انحراف را نیز دارد.برای سنگهای ساینده سخت ، متراکم و ضعیف مناسب است.

tra لب ذوزنقه ای با زاویه راست.منطقه تماس با سنگ در پایین حفره کوچک است ، فشار خاص زیاد است و نازل بزرگ است.برای سازند مناسب است و دارای طیف وسیعی است ، اما برای سازند شکسته مناسب نیست.

انتخاب لب بیت متمایل.کمی با انحنای کوچک در خارج از لب پایین باید برای انحراف نقطه شاخه انتخاب شود ، به طوری که از جانب سنگ بگیرد و سوراخ های جدیدی ایجاد کند.به منظور بهبود عمر مفید و کیفیت بیت شیب دار ، می توان کمی با انحنای بزرگتر خارج از لب پایین را برای شیب پایین سوراخ انتخاب کرد.مرکز لب بیت شیب دار باید از "نقطه مرده" سرعت صفر جلوگیری کند.

با ما در تماس باشید
تماس با شخص : Mr. Bill, George, Michael
تلفن : 13764195009
فکس : 86-021-54380177
حرف باقی مانده است(20/3000)